Kütüphane ve Dokümantasyon Direktörlüğü
Deneme Veritabanları - Biruni Üniversitesi

Deneme Veritabanları

    Deneme Veritabanları

Library Türk Veri Tabanı

Library Türk, basılı kitapların e-kitap formatına göre okuyucuya sunulduğu yapay zeka destekli bir e- kitap portalıdır. Library Türk kullanıcılarına e-kitaplar arasında literatürü tarama ve ulaşma imkanı sunması bakımında ilk ve tektir.

Erişim Adresi: https://www.libraryturk.com/
Erişim Sona Erme Tarihi: 30 Mayıs 2024


Data Türkiye Veri Tabanı

Data Türkiyede mevcut olarak 50.000nin üzerinde veri tablosu bulunmakta ve her geçen gün eklenen yeni tablolarla bu sayı artmaktadır. Kullanıcılar, oluşturduğu tabloları excel formatında, grafikleri ise jpeg ve png formatında bilgisayarına indirip kendi çalışmalarında kullanabilmektedir.

Erişim Adresi: https://datatr.net/login
Erişim Sona Erme Tarihi: 24 Mayıs 2024


Bilge 1074 AI Uygulaması

Makale, kitap bölümü, kılavuz, rapor ve her türlü dokümanı zamandan tasarruf ederek analiz etme, özetleme, soru sorabilme gibi özellikleriyle yüksek oranda ve kalitede akademik bilgi kullanımını teşvik etmektedir.
PDF ve Word dokümanlarınızı Bilge 1074 aracılığıyla saniyeler içerisinde analiz edebilir, özetleyebilir, soru sorabilir, giriş tartışma ve sonuç bölümlerini sentezleyebilirsiniz. Hiç bilmediğiniz bir dile ait bir dokümanın neden bahsettiğini dosya biçimi dönüştürmeye veya başka bir platforma gitmeye gerek kalmadan İngilizce veya Türkçe olarak kısa bir sürede görebilirsiniz.

Erişim Adresi: www.bilge1074.com/panel 
Erişim Sona Erme Tarihi: 5 Ağustos 2024


Elsevier Clinical Skills Nursing

Elsevier Clinical Skills, 2000’den fazla kanıta dayalı beceri ve prosedürü içermektedir.
Kapsam; Core Skills, Pediatric Skills, Perioperative skills, Ambulatory Skills, Respiratory Skills, Home Care Skills, Rehabilitation skills, Hospice and Pallative Care skills.

Erişim Adresi: https://point-of-care.elsevierperformancemanager.com/skills?virtualname=biuniv
Erişim Sona Erme Tarihi: 23 Mayıs 2024


ProQuest Central Veri Tabanı

ProQuest Central; işletme, sağlık ve tıp, sosyal bilimler, sanat, beşeri bilimler, din, eğitim, bilim ve teknoloji dahil olmak üzere tüm ana konu başlıklarına yönelik 47 adet veri tabanına erişim sağlar.

Erişim Adresi: https://www.proquest.com/central/?accountid=174191
Erişim Sona Erme Tarihi: 30 Mayıs 2024


ProQuest Health Research Premium Collection

Veri tabanı içeriğinde, 6.000’den fazla tam metin sağlık ve tıp dergileri yer almaktadır. Bunun yanında eğitim videoları, gazeteler, konferans bildirgeleri, gri literatür ve daha fazla yayın türüne bu içerikten erişim sağlayabilirsiniz.

Erişim Adresi: https://www.proquest.com/healthresearch/?accountid=174191
Erişim Tarihi: 30 Mayıs 2024 tarihine kadar erişime açıktır.