Sayın Yetkili,

Elsevier BV ve TÜBİTAK-ULAKBİM tarafından yapılan anlaşma çerçevesinde 2016-18 yılları arasında EKUAL hizmetlerinden yararlanan tüm üyelere Mendeley Institutional Edition ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Mendeley araştırmacıların verimini artırabilecek bir referans yönetim sistemi ve dünya çapında 4.5 M’dan fazla kullanıcısı olan bir akademik işbirliği ağıdır.

Mendeley Instititonal Edition (MIE) kullanıcılar için genişletilmiş haklar tanıyan ve kurumlar için destek sağlayan bir platform olup temel Mendeley yetkinlileri üzerine kuruludur. MIE tarafından araştırmacı ve kütüphaneler için sağlanan genişletilmiş özellikler aşağıdaki gibidir:

  • 5GB kişisel depolama alanı (standard 2GB’dan farklı olarak).
  • Sınırsız kapalı grup kurma özelliği (standard 1 gruptan farklı olarak)
  • Gruplarda 25 kişiye kadar üyelik (standard 3 üyeden farklı olarak)
  • Kurumlar için analiz aracı

 

MIE kurulumu için her kurumda bir yetkilinin belirlenmesi çalışmanın ilk ayağını oluşturmaktadır. Bu kişiler platformla ilgili olarak temasta olunan kişiler olacaktır. Geçtiğimiz günlerde MIE kurulumu için her kurumdan bir yetkilinin belirlenmesi çalışmaları tamamlanarak, aynı zamanda 2 adet MIE webinar eğitimi de verilmiştir.

Bundan sonraki süreçte Mendeley online eğitimlerine devam edilerek, akademik takvime uygun olarak etkin Mendeley kullanım süreçlerine geçilecektir. Mendeley ile ilgili sorularınız için Basak Candemir (b.candemir@elsevier.com) ile iletisime gecilebilir.

Gerekli duyurular EKUAL Tartışma Listesi üzerinden ve üniversiteler adına Mendeley’de tanımlı iletisim kişileri ile paylaşılacaktır.

 

Bilgilerinize, saygılarımızla

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL Adına

Halise Özdemirci