Kütüphane ve Dokümantasyon Direktörlüğü
ACARINDEX – Deneme Erişimi Süre Uzatımı - Biruni Üniversitesi

ACARINDEX – Deneme Erişimi Süre Uzatımı

  Tarih : 30 Ara 2022 Cuma
  10:05
ACARINDEX – Deneme Erişimi Süre Uzatımı

  Değerli Akademisyenimiz,

  Akademik Araştırmalar İndeksi (ACARINDEX) olarak, akademik teşvik başvuru döneminin yaklaşması nedeniyle deneme erişimi 31 Ocak 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.
  Bilginize duyurur iyi çalışmalar dileriz.

  Türkiye’nin en geniş veri tabanlarından olan Akademik Araştırmalar İndeksi (ACARINDEX) deneme erişimine açıldı.
  ACARINDEX; Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme, Fen Bilimleri ve Matematik, Filoloji, Güzel Sanatlar, Hukuk, İlahiyat, Mimarlık Planlama Tasarım, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler, Spor Bilimleri ve Ziraat ve Orman ve Su Ürünleri alanlarının tamamında standartları karşılayan dergileri endekslemektedir. Veri tabanında Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölge ve ülkelerinden akademik dergiler bulunmaktadır.
  ACARINDEX veri tabanında 3241 akademik dergi, 868 bin makale ve 20 milyona yakın atıf yer almaktadır ve sürekli güncellenmektedir.
  ACARINDEX’e üye girişi yapılarak arama sonuçlarını genişletilmiş olarak görülebilir, favoriler seçilebilir ve varsa dergi imtiyazı alınabilmektedir. Kurumsal abonelik kapsamındaki üyeler veri tabanına sınırsız erişim hakkına sahip hale gelmekte ve sınırsız dergi, makale, atıf ve yazar araması yapabilmektedirler.
  ACARINDEX; etkili ve hızlı işleyen yazılımı, sade tasarımı ve mobil uyumlu arayüzüyle bilimsel bilginin hızla yayılmasına katkıda bulunmakta ve her gün dünya genelinden on binlerce araştırmaya kaynak sağlamaktadır.